“Pásztorok viselt dolgai”

• által titkár
  • 2014-05-27
  • “Pásztorok viselt dolgai” bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Iskolánk is megkapta a Hortobágyi Nemzeti Park idei versenyfelhívását, amely a 4. és 5. évfolyamosokat hívta néprajzi versenyére “Pásztorok viselt dolgai” címmel. Osztályom tanulóinak lelkesedését bizonyítja, hogy két csapattal is neveztünk erre a nagyon érdekes, ugyanakkor nagyon sok munkát igénylő vetélkedőre. Két feladatlapot kellett megoldani, melyek igen változatos és alapos munkát kívántak. A három megyéből, ahonnan a jelentkezőket várták, 47 csapat vállalta a kihívást, de csak tíz csapat kerülhetett a döntőbe, melyet április 26-án tartottak Hortobágyon, a kihajtási ünnep keretében. Nagyon örültünk, amikor a szervező értesített, hogy a “Pásztortűz” csapatunk bejutott a legjobbak közé. A nagyon színvonalas, érdekes és szórakoztató feladatok között voltak elméleti tudást igénylők, de főleg ügyességi próbatételek döntötték el a végső rangsort. Ez alapján csapatom a 8. helyezést érte el. A sikert számomra az jelentette, hogy a gyerekek látták a komoly munka eredményét, és alig várják, hogy újra részt vehessenek hasonló versenyen.
“Pásztortűz” csapat tagjai voltak:

Balogh János, Debreceni Fanni, Turi Noémi, Vadász Éva
5. a osztályos tanulók