Női Diákolimpia

• által titkár
  • 2015-03-17
  • Női Diákolimpia bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Március 14-én Pestszentimrén a Városi Sportcsarnokban rendezték meg a Magyar Női Birkózó Országos Diákolimpiát. A versenyen 240 lány mérte össze tudását három szőnyegen. A versenyen minden sportoló az egyesülete mellet, az iskoláját képviselte legfőképp. A Tiszacsegei Fekete István Általános Iskolát Földi Vivien 8.a és Bari Mónika Cintia 8.b osztályos tanuló képviselte eredményesen. A Diákolimpiai láng meggyújtása után mindenki elmondta a birkózó esküt, majd elhangzott a magyar himnusz. Sikeres birkózással az egy vereség ellenére, mindkét leány három győzelmet aratott. Az elődöntőben sajnos a két csegei lány egymás ellen mérkőzhetett a döntőbe jutásért. Földi Vivien jutott be a döntőbe, Bari Mónika pedig a bronzért küzdhetett, amit meg is nyert. Vivien pedig ezüstérmes lett. Mindkét lány életük legjobbját birkózták, a felkészülésnek most tényleg meg volt az eredménye. Tiszacsegéről érkezett mindkét lány 46 kg-ban indult..

Bari Imre
edző