Évnyitó 2015/2016

• 2015-09-03
  • Évnyitó 2015/2016 bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

„Újra elkezdődött az, amiről két és fél hónapig hallani sem akartunk, de aztán
ahogy már évek óta mindig,
ahogy már megszoktuk,
ahogy már egy icipicit ( persze  csak titokban és szigorúan csak augusztus végén) vártuk is,
ahogy a többi sok száz iskolában
szeptember elsején, reggel nyolckor nálunk is BECSÖNGETTEK!!

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm én is iskolánk ünnepélyes tanévnyitójának minden résztvevőjét!”
Szeptember elsején reggel nyolc órakor ezekkel a szavakkal köszöntötte a tanulókat és a megjelent szülőket és hozzátartozókat igazgató asszony, majd 3 nagyon fontos üzenettel, kéréssel, fordult a jelenlévőkhöz azért, hogy minden reggel mosolyogva, jó érzéssel léphesse át tanár és diák egyaránt ennek az iskolának a küszöbét! Elmondta, hogy:

„1. Az első egy rossz hír, tanulni az idén is kell. Éppen ezért kérlek benneteket, engedjétek tanáraitoknak, hogy képességeiteket tovább fejlesszék, hiszen a ti hozzáállásotokon, jóindulatotokon is múlik, hogy fegyelem és figyelem van-e egy tanórán.

A második üzenet, hogy tanulmányaitokban és a sportban legyen köztetek tiszta és tisztességes a verseny, tiszteljétek tanáraitokat és egymást a munkában, a szabadidőben egyaránt.

A harmadik kérésem, hogy az osztályaitokban és az iskolában kialakult közösségeket ápoljátok, erősítsétek, az iskolai és iskolán kívüli rendezvényeken viselkedésetek legyen annak megfelelő, hogy ti ennek az iskolának a tanulói vagytok.

Kívánom, hogy legyen derűs ez az iskola mindannyiunknak, de ugyanakkor legyen rend is, mert a ránk váró munka csak úgy lesz elvégezhető!”

E gondolatok jegyében mindenkinek barátságos tanévet kívánva a 2015/2016-os tanévet megnyitotta.

Az évnyitóról készült képek megtekinthetőek a galériában.