A Véradás Világnapja

• 2015-12-01
  • A Véradás Világnapja bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

A Véradók Napja különleges ünnep. Az emberség, az emberi szolidaritás és a felebaráti szeretet ünnepe. A véradás nagyszerűsége az önzetlenségben és a szolidaritásban rejlik, abban, hogy erre a vérre bármikor bárkinek szüksége lehet, és ez egyben bármikor és bárkinek az életét jelentheti!

A nap meghatározása annak emlékére történt, hogy 1954. november 27-én adományozott először a legfelsőbb állami testület kitüntetéseket sokszoros véradóknak és kiváló véradó szervezőknek.

Az 5-6. évfolyamos tanulók élő láncban két alakzatot formáltak, mellyel a szív és az élet szavak betűit jelenítették meg. Ezzel tisztelegve a magyar véradók előtt.

Ezen nap alkalmából a 7-8. évfolyamos tanulóknak tartott egy tájékoztatót a véradás fontosságáról Dr. Vadász Györgyi hematológus szakorvos, településünk egyik körzetének háziorvosa.

Köszönjük szépen a doktornőnek az előadást!