„A tudás életet menthet”

  • által rendszergazda
  • 2016-04-15
  • „A tudás életet menthet” bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Ezzel a címmel rendezett megyei katasztrófavédelmi versenyt általános és középiskolások részére a HBM Katasztrófavédelmi Igazgatóság 04. 12-én a Hajdúszoboszlói Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázis területén.

Iskolánk négy fős csapatát Gyursánszki Fanni 6. a, Nagy Emese 6. a, Balogh János 7. a, Nagy Richárd 7. a tanulók alkották.

A feladatok elméleti és gyakorlati részből álltak, a katasztrófavédelmet szinte teljesen átfogó részterületekből (tűzoltás, elsősegély, árvízvédelem, riasztás, stb.).

A verseny 900 – től 1300 óráig tartott, majd kis pihenő és ebéd után 1400 órakor került sor az eredményhirdetésre.

A megyéből 16 csapat nevezett. Versenyzőink derekasan helyt álltak, ám az erős mezőnyben felkészültségünk nem bizonyult elég alaposnak (időhiány miatt), ezért az utolsó harmadban végeztünk (8. helyezés). Ennek ellenére elmondhatom, hogy tanulóink mind a 16 feladatot végrehajtották, szívesen tették azt, jól érezték magukat a versenyen és olyan tapasztalatokkal gazdagodtak, amelyek veszélyhelyzet esetén valóban életet menthetnek.

Bodogán István
felkészítő tanár

IMG_20160412_143041

Kategóriák: hírek

Hozzászólások lezárva.