„Szállj költemény, szólj költemény…”

• 2016-04-26

„Szállj költemény, szólj költemény…”

tankerületi vers és prózamondó verseny

Tiszacsege, 2016. április 11.

“Szállj költemény, szólj költemény
mindenkihez külön-külön,
hogy élünk ám és van remény,
van idő, csípjük csak fülön.”
/József Attila/

A költészet napja alkalmából ezen címadó sorokkal rendezett iskolánk tankerületi vers- és prózamondó versenyt. A verseny ünnepélyes megnyitója Szegedi Eszter és Trungel Tamás 5. b osztályos tanulók tolmácsolásában- József Attila gondolataival, majd a hetedik évfolyamos lányok szalagtáncval kezdődött. Ezután Bana Józsefné, az intézmény vezetője üdvözölte a diákokat, az őket felkészítő pedagógusokat, a zsűri-feladatokat ellátó kedves kollégákat, a családtagokat, vendégeket. A Balmazújvárosi Tankerület valamennyi általános iskolájából érkeztek versenyzők, annak bizonyságaként, hogy a vers mondása, olvasása vagy éppen hallgatása a mai napig megőrizte varázsát.

Vannak olyan költemények, amik hallatán az ember libabőrös lesz. Valahol itt van elrejtve a versek lényege. Amikor néhány sornak több év, sőt évszázad után is ilyen hatása van emberekre, az megérdemli az ünnepnapot.

A magyar költészet pedig megérdemli az ünnepnapot, hiszen szinte kiapadhatatlan forrás mindazok számára, akik szeretnék megismerni nyelvünket, kultúránkat és történelmünket.

Mindezek mellett a versek olyan élményt nyújtanak, ami meghatározó lehet egész életünkön keresztül. A legtöbb embernek vannak kedvenc versei, amelyek szinte kézen fogva vezetik élete során, és segítenek eligazodni az érzelmek és a világ dolgaiban.

Jó lenne, ha nemcsak ezen a napon találnánk rá a gyönyörű versekre, hanem lenne időnk erre máskor is.

„Kopogtatás nélkül bejöhetsz hozzám…”- mondta József Attila. A lelkünket ünneplőbe öltöztettük, hogy a szép szó befogadására alkalmassá tegyük.

A megnyitó után meghallgattuk együtt a hozott verseket, prózákat.

A versenyen a következő eredmények születtek:

Vers kategória:

1-2. évfolyam:

I. Újlakán Nándor /Tiszacsegei Fekete István Általános Iskola/

II. Bakó Diána /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

III. Koroknai Kitti /Balmazújvárosi Általános Iskola Székhelyintézmény/

3-4. évfolyam:

I. Bakó Tamás /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

II. Suba Dorina /Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézmény/

III. Bura Kincső /Balmazújvárosi Általános Iskola Székhelyintézmény/

5-6. évfolyam:

I. Tar Réka /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

II. Bucsai Emília /Tiszacsegei Fekete István Általános Iskola/

III. Vadász Jázmin Julianna /Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézmény/

7-8. évfolyam:

I. Oláh Anna /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

II. Szabó Kata /Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézmény/

III. Makula Orsolya /Tiszacsegei Fekete István Általános Iskola/

Tanulásban akadályozottak:

I. Tréki Tibor /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

II. Csecsődi Mónika /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

III. Vadász Enikő /Tiszacsegei Fekete István Általános Iskola/

Különdíj: Lakatos Noémi /Tiszacsegei Fekete István Általános Iskola/

Próza kategória:

1-2. évfolyam:

I. Veres Vanda Míra /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

II. Wágner Ábel /Balmazújvárosi Általános Iskola Székhelyintézmény/

III. Czinke Mirella /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

3-4. évfolyam:

I. Kóti Matteó /Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézmény/

II. Tar Levente /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

III. Hajdu Antónia /Újszentmargitai Hunyadi Mátyás Általános Iskola/

Különdíj: Tar Ottó /Balmazújvárosi Általános Iskola Székhelyintézmény/

5-6. évfolyam:

I. Makula Zsófia /Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézmény/

II. Kovács Lola /Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézmény/

III. Kincses Ábel /Balmazújvárosi Általános Iskola Székhelyintézmény/

7-8. évfolyam:

I. Ruzsányi Aisa /Hortobágyi Petőfi Sándor Általános Iskola/

I. Nagy Boglárka /Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézmény/

II. Tar István Dávid /Balmazújvárosi Általános Iskola Bocskai István Tagintézmény/

III. Péterszegi Balázs /Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézmény/

A díjazottaknak gratulálunk az elért eredményekhez, a felkészítő tanároknak a sikeres munkához!

Köszönjük a segítséget minden kollégának, akik hozzájárultak a verseny szervezéséhez, lebonyolításához. Külön köszönjük a tankerület más településeiről hozzánk érkezett kollégák segítségét, akik részt vettek a zsűrik értékelő munkájában.

A vers ünnepén kellemes hangulatú délutánt töltöttünk együtt tankerületünk diákjai és pedagógusai. Szállt a költemény, szólt a költemény mindenkihez….

A szervezők

A versenyről készült képek megtekinthetőek a galériában.