Fekete István napok

• 2016-05-23
  • Fekete István napok bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Minden évben május első hetében megrendezésre kerül iskolánkban a Fekete István napok. Idén is ezen a programokkal teli héten a gyönyörű időjárásnak köszönhetően nagyon jól érezhettük magunkat.

Alsó tagozatos tanulóink számára sok-sok heti program tette lehetővé, hogy ismerkedjenek iskolánk névadójának műveivel, a művek szereplőivel, természet- és környezettudatos szemléletével. Illusztráció filmnézés kézműves foglalkozások színesítették számukra a hetet.

A strand területén rendezett horgászversenyen csak dekagrammok döntöttek abban, hogy ki végezhet az első helyen.

Első lett Budai Gergő /6.a/,  a második Szőllősi Patrik /6.b/ valamint a harmadik helyezett Bana Mihály /8.b/ lett.

Az iskolában rendezett légpuskás lövészetre népes mezőny látogatott el, 42 felső tagozatos tanuló adott le két lövést a lőlapra. Az elérhető 20 pontot megközelítve, 19 ponttal Fazekas Norbert 6.a osztályos tanuló nyerte a versenyt, aki mögött 18-18 körrel ketten végeztek: Nagy Gergő 6.b és Hadházi István Péter 7.b osztályos tanulók.

Fekete István Kele című művének kezdő sorai adták a támpontot annak a 10 tanulónak, akik egyszerű, tetszetős illusztrációkat készítettek.

A mozgás, az ügyesség jegyében 10 fős csapotok részvételével került megrendezésre a sportdélután. A jó hangulatú feladatok elvégzését követően az öt legjobb teljesítményt nyújtó tanuló eredményét összeadva a következő sorrend alakult ki:

1. c osztály
  2. 6.a osztály
  3. 5.b osztály.

A mozgás, a természetjárás, a természet megfigyelése volt a célja annak a kerékpártúrának, melyen 26 tanuló kerekezett el az egyeki kompig és vissza. A kb. 20 km-es távot balesetmentesen, nagyobb műszaki probléma nélkül, kellemes időben, és hogy 4 órára visszaérjenek feszített tempóban tették meg a résztvevők.

Iskolánk hagyományos programja tavasszal a papírgyűjtés. Sajnos nem tapasztaltunk olyan nagy aktivitás, mint az ezt megelőző években. Kritikát gyakorolok és igazat adok azoknak, akik arra hivatkoztak, hogy nem volt kellő a hírverés. A jelzéseket és igényeket figyelembe véve, 2016. június 9-én pótgyűjtést rendezünk.

A madárbarát program keretében most is feltérképezték az osztályok a lakott gólyafészkeket, mely alapján megállapíthatjuk, hogy a madarak száma nem csökkent.

Az alsósok után a felső tagozatos tanulók is kipróbálhatták az íjászatot, remélem tetszett ez a koncentrációt és erőt igénylő elfoglaltság.

Irodalmi rendezvények is színesítették a hetet, melyek hangulata sokáig emlékezetes marad a résztvevők számára.

Az olvassunk együtt című program keretében 16 tanuló a Tüskevár című regény egy részletét olvasta közösen, szójátékokat játszottak, és sikerült megnézni az azonos című film adott részletét, és a Kisbalaton növény- és állatvilágáról készült diasorozatot.

45 tanuló ismerkedett Fekete István lírájával. A névadónk egyik versét zenésítette meg kollégánk, Simon Albert, melynek címe A föld. Ezt énekelték együtt felső tagozatos tanulóink. A rendezvényen vendégeskedtek a 2.c osztályos diákok, akik A tölgy című Fekete István-költeményt mondták el. A többször elénekelt és megkedvelt vers a jövőben az iskolánk indulója is lehetne.

A Fekete István – napokra díszbe öltöztetjük iskolánkat. A kisebb virágos kerteket, virágládákat egy-egy osztály nevezzük úgy, hogy örökbe fogadta. Ebben a tanévben az éves munkatervünkben szerepel az egy diák egy virág kezdeményezés, mellyel iskolánkat szeretnénk virágba borítani. Akik már csatlakoztak az akcióhoz azoknak most köszönöm meg a munkájukat, a virágokat, akik még ezután tervezik, biztatom őket, hogy a ballagásra, az ünnepélyes tanévzáróra még több virág vegyen bennünket körül.

Bízom abban, hogy a következő tanévben hasonlóan eredményes hetet zárunk, s a meglévő hagyományos programok mellett újakat is meg tudunk valósítani.

A tanév végéig még nagyon sok feladat vár rátok, következik az év végi hajrá! Minden tanulónak és valamennyi kollégámnak kitartást és jól sikerült vizsgákat és év végi felméréseket kívánok!

Bana Józsefné

A képek megtekinthetőek a galériában!