A csúcson voltunk

• 2016-06-15
  • A csúcson voltunk bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

2016. június 8-án a 6. a osztály autóbusz kiránduláson vett részt, Bodogán István osztályfőnök vezetésével. Úticélunk a Mátra hegység és Eger. Az időjárás kegyes volt hozzánk, szép napsütéses időben 8 órakor indultunk el az iskolából. Elsőként a Mátraházi kalandparkot látogattuk meg, ahol két órát töltöttünk. Nagy élveztük a nyári bobot, volt aki két kört is ment vele. Délbe célba vettük a Kékes tetőt. Nagyon meredek hegyi úton jutottunk fel a csúcsra (itt készült a fotó), ahol megpihentünk, szinte ittuk a friss hegyi levegőt. Kis nézelődés és bazározás után elindultunk Eger felé. A Mátra és a Bükk hegyei között kanyargott utunk, útközben láttuk a Siroki várat is. Egerben a vár volt a célpont, amit sikeresen bevettünk. Majd a Dobó – téri bazározás után indultunk haza. A nap és a pénzünk gyorsan elfogyott, 18 órakor fáradtan, de élményekkel gazdagon tértünk haza. Kirándulásunka a Tiszacsege Ifjúságáért Alapítvány támogatta, melyet ezúton is megköszönünk.

Nagy Emese, Medve Flóra
6.a osztályos tanulók