„Európai Mézes Reggeli”

  • által rendszergazda
  • 2016-11-25
  • „Európai Mézes Reggeli” bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Iskolánk idén is csatlakozott a mézes reggeli programhoz, mely 8 évvel ezelőtt Szlovéniában indult. A program célja, hogy felhívja a figyelmet a gyermekkorban kialakuló rossz étkezési szokásokra. A helyi méhészek mézeit kapták a gyerekek reggelire, ezzel is népszerűsítve az egészséges mézfogyasztást és a helyi családi méhészeteket.

November 18-án az iskolánk ebédlőjében megrendezett programon a gyerekek két rövid ismeretterjesztő film megtekintése után elfogyasztották mézes kenyerüket. Ezt követően mézkóstoláson vehettünk részt és kipróbálhattuk a méhészkedés kellékeit.

Nagyon köszönjük a helyi méhészek felajánlásai, részvételüket és támogatásukat!

A reggeliről a képek megtekinthetők a galériában.

Kategóriák: hírek

Hozzászólások lezárva.