“Látni és Látszani” közlekedésbiztonsági akció az iskolában

  • által rendszergazda
  • 2016-12-05
  • “Látni és Látszani” közlekedésbiztonsági akció az iskolában bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Itt az ősz, a tél, a ködös, hideg napjaival, csúszós útjaival, számtalan egyéb veszélyeivel. A biztonságos közlekedésre szeretné felhívni gyerekek, szülők figyelmét az iskolánk,iskolánkban működő KRESZ-szakkör és a rendőrség. A már hagyománnyá váló “Látni és látszani” kerékpáros közlekedésbiztonsági akció során novemberben ellenőriztük az iskolába érkező gyerekek kerékpárjait.

72 db kerékpárt vizsgáltunk át, melyből a KRESZ előírásainak 22 db felelt meg.

Pozitívum, hogy ez az eredmény az előző évekhez képest javulást mutat.

Vannak azonban rémisztő adatok is:

– 22 db kerékpáron egyáltalán nem volt megfelelő fék!

– 26 db kerékpárnak nem volt világítása

– 18 db kerékpáron a hátsó prizma és a küllő prizma is hiányzott, hiányos volt.

A hibátlan kerékpárral közlekedők, mint minden évben, most is kaptak egy kis ajándékot. Akinél hiányosságokat találtunk, ott értesítettük a szülőt a feltárt hibákról.

Kérjük a szülőket ügyeljenek arra, hogy a kerékpárok megfelelően karban legyenek tartva. Használható fékekkel rendelkezzenek, világítsanak a lámpái, és be is kapcsolják azokat a gyerekek, ha szükséges.

Kedves Szülők!

Ne engedjük hibás kerékpárra ülni gyermekeinket! Vizsgáljuk át mivel közlekednek, közlekedünk! Tegyük rendbe járműveinket! Járjunk előttük jó példával, közlekedjünk helyesen, előzzük meg a baleseteket!
Tudja mindenki, hogy sok baleset elkerülhető lenne, ha a közlekedők ismernék és betartanák a KRESZ alapvető szabályait, a járművük, kerékpárjuk megfelelne a közlekedésbiztonsági előírásoknak.

Balesetmentes közlekedést kívánnak az iskola KRESZ szakkörösei!

/Szeli Zoltán/

 

Az akcióról készült képek megtekinthetők a galériában.

Kategóriák: hírek

Hozzászólások lezárva.