Erdei kirándulás

• 2017-10-27
  • Erdei kirándulás bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

2017.10.19-én a 2.a osztályos tanulók egy érdekes természetjárással egybekötött tanulmányi kiránduláson vettek részt. Nagyné Szemerszki Szilvia, szülői munkaközösségi tag meghívására a Tiszacsegei Erdészetnél tettünk látogatást. Nagy Lajos erdész beszélt a gyerekeknek a természet szépségéről és a munkájáról. Beszédének nyomatékosítására a gyerekek több vödör makkot gyűjtöttek, amiből magonc, csemete majd tölgyfa lesz. Megtekinthettük a fenyőcsemetéket illetve a gyönyörű fenyőfákat. Kirándulásunk egy learatott kukoricaföldön vezetett keresztül, ahol a böngészést is kipróbálhatták a gyerekek. Séta közben a természet kincseit gyűjtötték a szorgos kezek. Volt ott dió, gesztenye, makk, gubics stb. A megfáradt látogatók az erdészház udvarán még frissítőt is kaptak, majd újult erővel indulhattak az erdei sétára. Rácsodálkozhattunk a természet megannyi csodájára. Utunk végén még a farmra is belátogattunk, ahol többek között szürke marha borjúkat és lovakat láthattunk. Élményekkel telve indultunk vissza az iskolába. Köszönjük a Nagy házaspárnak a szívélyes vendéglátást és kalauzolást.

A tanító nénik.