Díszek hulladékból

• 2017-12-05
  • Díszek hulladékból bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Diákönkormányzatunk felkérte az osztályokat, hogy az udvaron felállított szép fenyőfára minden osztály készítsen díszeket. Tovább gondolva ezt a felkérést a rajz szakkörösökkel olyan díszeket gyártottunk melyekhez hulladékanyagokat használtunk.

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét kampányába iskolánk is benevezett, melynek 2017. évi jelmondata: „ Adj új életet tárgyaidnak!”. Mi ezt megtettük szakkörünkön, hiszen PET  palackból készültek hópihék, télapó, füzér, műanyag kupakokból, Piroska szörp kupakjából hókristályok, krémes dobozból hóember, befőttes üveg tetejéből díszek decoupage technikával, de felhasználták a gyerekek a délelőtt folyamán elfogyasztott kakaós poharakat is harangoknak.

Ezen a napon nemcsak az alkotásban leltük örömünket, de hozzájárultunk ahhoz is, hogy egy kicsivel kevesebb szemét keletkezzen.