„Szállj költemény, szólj költemény mindenkihez…”

 • által rendszergazda
 • 2018-04-26
 • „Szállj költemény, szólj költemény mindenkihez…” bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

„Szállj költemény, szólj költemény mindenkihez…” címmel vers- és prózamondó versenyt szerveztünk iskolánkban 2018. április 11-én, a költészet napján. 1964 óta József Attila születésnapján versenyekkel, könyvbemutatókkal, irodalmi rendezvényekkel, versmondó programokkal tisztelgünk a magyar irodalom nagyjai előtt. Mi is erre vállalkoztunk a fenti napon, amikor alsó és felső tagozatos tanítványaink klasszikus és kortárs szerzők műveit mondták el. Örülünk, hogy diákjaink körében a versek és prózai alkotások minden korosztályt megérintettek.

„A dolgok változnak, a vers örök” –írja József Attila. A vers nem múlik el soha: a múltban fogant, a jelenben él, és fennmarad a jövőben is, hisz megtanuljuk, olvassuk, elmondjuk, továbbadjuk… Általuk gazdagodunk, megismerjük a legszebb és legőszintébb emberi érzéseket és gondolatokat.

Iskolánk rajz szakkörös diákjai ez alkalommal József Attila két versét illusztrálták Banáné Nagy Zsuzsa tanárnő  vezetésével. Munkáikat minden érdeklődő megtekinthette.

„Kenyerünk mellé kell a dallam is: vers és virág az ember asztalára.” (Várnai Zseni)

Irodalmi programunkat Bucsai Emília és Fenyves Nikolett 7. évfolyamos diákok vezették. A megnyitón fellépett iskolánk énekkara Puzsár Jánosné vezényletével. A szervezést és lebonyolítást intézményünk magyartanárai, a humán munkaközösség és az alsós munkaközösség tagjai vállalták.

A versenyen a következő eredmények születtek:

1-2. évfolyam                                                                   

 1. helyezett: Okváth Anna 1.b
 2. helyezett: Oláh Petra 2.a
 3. helyezett: Nagy Luca 2.a

Különdíj: Bereczki Bryan 1.b

3-4. évfolyam     

 1. helyezett: Lévai Balázs 3.a
 2. helyezett: Balogh Melinda 4.b
 3. helyezett: Tóth Zoltán 3.b

Különdíj: Bari Milán, Burai Anna Sára,Fazekas Fanni Flóra, Vincze Lili 4.c

5-6. évfolyam  

 1. helyezett:  Ladár Napsugár 5.b
 2. helyezett: Berencsi Réka, Oláh Nóra Nikolett 6.a
 3. helyezett: Derzsényi Gergő és Kéri Kata 5.b

7-8. évfolyam

 1. helyezett: Bucsai Emília 7.a
 2. helyezett: Cseh Bernadett 8.b
 3. helyezett: Bujdosó Katalin 7.a

Különdíj:Csótka Dzsenifer 7.a

Tanítványaink kiváló eredményeihez gratulálunk!

A legjobb szövegmondó tanulók képviselik iskolánkat a járási vers- és prózamondó versenyen, amelyet a Balmazújvárosi Kalmár Zoltán tagintézmény szervez.

Minden versenyző tanulónak kívánjuk, hogy továbbra is olvasson minél több verset, irodalmi alkotást.

Szép irodalmi délutánt töltöttünk együtt.

Kategóriák: hírek

Hozzászólások lezárva.