A kék bolygó című interaktív előadás

  • által rendszergazda
  • 2018-05-18
  • A kék bolygó című interaktív előadás bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

2018. május 9-én iskolánkba látogattak a debreceni Csokonai Színház művészei, és egy érdekes, interaktív utazásra invitálták negyedik osztályos tanulóinkat Andri Snaer Magnason: A Kékbolygó története című műve alapján.

Létezik a világban egy bolygó, ahol csak gyermekek élnek. Mindannyiuk szívében egy mérhetetlen mély kút lakozik, amely tele van fiatalsággal, ezért sosem nőnek fel. A bolygó természeti kincsekben igen gazdag. Felszínét óceánok és szigetek borítják. A gyerekek együtt élnek a különféle állatokkal, amelyeknek a sűrű erdők, a mély tengerek és a homokos partok adnak otthont. Színes halakkal úsznak a türkiz vizekben. Megtanulták, hogyan kerüljék el a medvék és a hiénák útját. Akad, aki megérti a madarak énekét. Élelemben sincs hiányuk. Ki bunkósbottal fókákra vadászik, ki pedig hálóval fogja be a denevéreket, hogy húsukból készítsen vacsorát. A bolygó legizgalmasabb eseménye a lepkevonulás. A pillangók évente egyszer felébrednek a barlangjukban, és lebegve kergetik a Napot végig a bolygó körül, amíg vissza nem érnek a sziklaüregbe, ahol újra elalszanak. Ilyenkor egy napig pillangókkal van tele a világ. Így élnek a gyermekek évszázadok, sőt talán évezredek óta. Azonban egyszer csak becsapódik egy űrhajó. A Kékbolygóra egy felnőtt érkezik: Vicces Vilmos, aki teljesen új fejezetet nyit a bolygó és lakói életében. Teljesíti a gyermekek legkülönlegesebb kívánságait, mindezért cserébe egy-egy csepp fiatalságot kér. Az idő múlásával aztán rájönnek a gyermekek, hogy nem is olyan jó a világuk ahogy megváltoztatták, inkább szeretnének mindent visszafordítani eredeti állapotába. Igen ám, de már csak egyetlen csepp fiatalságuk maradt…. Hogyan is lehet jól kijönni ebből a helyzetből? Hogy lehet a barátok feláldozása nélkül ügyesen megoldani a problémát? Innentől kezdve számítottak a színészek igazán a gyerekeke kreativitására, képzelőerejére, problémamegoldó képességére. Mindenki lehetőséget kapott a saját ötlete kifejtésére, majd közösen kiválasztották a legjobbat és együtt megmentették a Kék bolygó lakóit.

Nagyon jól éreztük magunkat ezen a délelőttön, ez a különleges utazás maradandó élményeket hagyott bennünk.ű

Kategóriák: hírek

Hozzászólások lezárva.