Zenei világnap

• 2018-10-15
  • Zenei világnap bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Október elseje a zene világnapja, ebből az alkalomból országszerte több koncertet, hangversenyt és más zenei programot is rendeznek. A világnap célja, hogy a társadalom széles rétegei számára népszerűsítse a zeneművészetet, és – az UNESCO elveinek megfelelően – szorgalmazza a népek közti barátságot és megbékélést. A zene világnapját 1975 óta Yehudi Menuhin hegedűművész és az UNESCO zenei tanácsának a felhívására ünneplik október 1-jén.

Iskolánkban október 3-án hangszerbemutató foglalkozással egybekötve került megrendezésre a zene ünnepe. A résztvevő gyerekek és pedagógusok több mint tíz hangszerrel ismerkedhettek meg, melyeket ki is próbálhattak. A rendezvényt Szabó Anna Judit 6. osztályos tanuló éneke, Szegedi Eszter 8. osztályos tanuló furulya-, illetve fuvolajátéka, valamint a résztvevők közös éneklése színesítette.