Az 1956-os forradalom és szabadságharc iskolai megünneplése

  • által rendszergazda
  • 2018-11-12
  • Az 1956-os forradalom és szabadságharc iskolai megünneplése bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Iskolánk kiemelt feladatai közé tartozik nemzeti ünnepeink, kiemelkedő történelmi eseményeink méltó megünneplése, megemlékezése.

Hagyomány intézményünkben, hogy az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeinek felelevenítését a felső tagozat osztályai 1956 méter hosszú váltófutása követi, mellyel tanulóink kifejezik tiszteletüket október 23-a hősei előtt.

Idei tanévünkben az ünnepi műsort Szabó Anna 6. b osztályos tanuló Bródi János „Ha én rózsa volnék” című dalának eléneklésével nyitotta, miután Bana Józsefné igazgató asszony köszöntötte diákjait és kollégáit. Szeli Zoltánné történelem szakos tanárnő rövid visszaemlékezése, és Ladár Napsugár 6. b osztályos diákunk ismeretlen szerző „Három diák” című versének szavalata segített megérteni, megérezni népünk történetének ezen kimagasló történéseit.

A műsorban közreműködött Kovács Zsolt, Lévai Vilibald 8.b osztályos tanuló, valamint Szeli Zoltán tanár úr.

Köszönetet mondunk Minier Mária Magdolna tanárnőnek a vers, és Puzsár Jánosné tanárnőnek a dal megtanulásában nyújtott segítségéért.

Kategóriák: hírek

Hozzászólások lezárva.