„A jó helyesíró jó gondolkodó.”

• 2019-01-31

„A jó helyesíró jó gondolkodó.”
Babits Mihály

A fenti gondolat minden tanévben arra ösztökéli tanítványainkat, hogy minél többen részt vegyenek a Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny helyi (iskolai) fordulóján. Örülünk, hogy ebben az iskolai évben is harminchat felső tagozatos diákunk jelentkezett eme igényes, könnyűnek nem mondható megmérettetésre. A verseny szabályai alapján a tollbamondás helyessége és a feladatsor pontos megoldása tükrözi a versenyzők helyesírási tudásszintjét.

Az iskolai forduló legeredményesebb tanulói a következő voltak:

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

iskolai fordulójának eredményei

5. évfolyam XX 6. évfolyam
Fazekas Fanni Flóra 5. c I. helyezett Szabó Anna Judit 6. b I. helyezett
Barta Rita 5. b II. helyezett Kéri Kata 6. b II. helyezett
Kovács Zsombor 5. c III. helyezett Derzsényi Gergő 6. b III. helyezett
7. évfolyam 8. évfolyam
Berencsi Réka 7. a I. helyezett Bucsai Emília 8. a I. helyezett
Pusztai Nikolett 7. a II. helyezett Szegedi Eszter 8. b II. helyezett
Szabó Petra 7. b III. helyezett Fenyves Nikolett 8. b III. helyezett

Felkészítő tanáraik: Dienesné Nemes Zsuzsanna, Minier Mária Magdolna és Simon Linda.
Eredményeikhez gratulálunk!

A fenti tanulók közül az elért pontszámok alapján három versenyző jutott tovább a verseny megyei fordulójára, amelyre 2019. március 30-án kerül sor Debrecenben. Szabó Anna Judit 6.b, Berencsi Réka 7.a és Bucsai Emília 8.a osztályos diákok fogják képviselni iskolánkat e rangos versenyen, akiknek felkészítő tanáraik Minier Mária Magdolna és Simon Linda. Tanítványainknak eredményes felkészülést és kitartó gyakorlást kívánunk.

Minier Mária Magdolna
a humán munkaközösség vezetője