„Szállj költemény, szólj költemény….”

• 2019-04-29
  • „Szállj költemény, szólj költemény….” bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta április 11-én József Attila születésnapján ünneplik, kinek életműve megkerülhetetlen teljesítmény mind a költőutódok, mind a művészettel foglalkozók számára. Ebből az alkalomból minden évben irodalmi előadóestekkel, könyvbemutatókkal, költőtalálkozókkal és -versenyekkel tisztelegnek a magyar líra előtt.

Iskolánk tanulói a jeles napra kedvenc verseikhez illusztrációkat készítettetek, valamint a versek mellett azok megzenésített változatai is elhangzottak. Ízelítőt kaphattunk József Attila mellett Weöres Sándor, Csokonai Vitéz Mihály, Radnóti Miklós, Szabó Lőrinc és a kevésbé ismert Paudits Zoltán művészetéből is. Az ünnepi délután a diákok saját verseinek előadásával és kedvenc feldolgozásuk megszólaltatásával zárult.