Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny

• 2019-04-22
  • Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Iskolánk tanulói 2019. április 16-án vettek részt a Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyen Hajdúszoboszlón. Az egésznapos versenyen elméleti és gyakorlati feladatokat kellett megoldani 12 állomáson. Ezek: elsősegély nyújtás, vízügyi, közlekedési ismeretek, tűzoltás, veszélyes anyagok kezelése, kitelepítéssel, riasztással, tájékoztatásaal kapcsolatos feladatok voltak. Ezek a feladatok a katasztrófavédelm szinte egészét átfogó iseretit kívánták. A verseny során sok hasznos gyakorlati tapasztalatot szereztünk, melyeket a gyakorlati életben is hasznosíthatunk veszély esetén. Több mint 10 csapat vett részt a versenyen, mi a 4. helyezést értük el.

Csapatunk tagjai:

• Barta Zsolt 8.a