Magyar Kultúra Napja

• 2020-02-24
  • Magyar Kultúra Napja bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

2020. 01.22-én a negyedik évfolyamos tanulók is bekapcsolódtak a felső tagozat által megrendezett irodalmi délutánba. A Magyar Kultúra Napja alkalmából, Fekete István: Tíz szál gyertya című novelláját dolgozták fel az osztályok. A negyedikes tanulók a 6. novellát adaptálták. Készítettek Illusztrációkat, amiket Szilvi néni mesés tablóba rendezett. A felolvasást dramatikusjáték színesítette. Köszönjük a lehetőséget, hogy mi is részesei lehettünk ennek a jeles rendezvénynek.

A Dr. Papp József Városi Könyvtárban szintén ezen a napon tartották a megemlékezést. A színvonalas műsorba iskolánk tanulói is bekapcsolódtak. Kis Réka 4.a osztályos tanuló Kisfaludy Károly: Szülőföldem szép határa című versét szavalta. Mihala Dorka és Fekete Katalin 6. a osztályos tanulók a Tiszacsegei Hagyományőrző Néptánc Egyesület tagjai jászsági táncot mutattak  be.