Versenyfelhívás

• által titkár
  • 2014-04-08
  • Versenyfelhívás bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

A Tiszacsegei Fekete István Általános Iskola a Madarak és Fák napja alkalmából „Zöld szemüveg” címmel tankerületi szintű, játékos természet- és környezetvédelmi vetélkedőt szervez.

A verseny célja, a tanulók környezettudatos szemléletének, a szűkebb környezet növény- és állatvilágára vonatkozó ismereteinek alkalmazása a gyakorlati életben. A játékos feladatok megoldása közben a tanulóknak ügyességükre, leleményességükre, együttműködésükre lesz szükségük. A feladatok inkább a hétköznapi ismeretekre, azok alkalmazására épülnek. A feladatok végrehajtása sportos, kényelmes, a gyakorlati feladatok végrehajtására alkalmas ruházatot kíván.

Várjuk a tankerület iskoláinak/tagintézményeinek 4 fős csapatai jelentkezését. A csapatban a felső tagozat valamennyi évfolyamáról 1-1 tanuló (fiú vagy lány) lehet.

A felkészüléshez javasolt anyag:

• az 5-6. osztályos természetismeret tantárgy tankönyvei,
  • a vizek, vízpartok növény- és állatvilágára vonatkozó természettudományos kiadványok,
  • a hazai vizek halfajtáit ismertető irodalom.

A verseny ideje: 2014. május 10.

A verseny helyszíne a Tisza hullámterében kialakított rendezvényhelyszín.

A nevezést a csapatnév megjelölésével, a tagok nevének feltüntetésével és a kísérő pedagógus megnevezésével

2014. április 30-ig várjuk az iskola@kozoktint-tiszacsege.sulinet.hu e-mail címre.

Érdeklődni: Simon Albert versenyszervezőnél lehet a 06/52/588-055, ill. a 06/52/373-000 telefonszámon.

Mindenkit szeretettel várunk!